DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Zbudujemy Twój energooszczędny dom w 3 miesiące!
Co możesz zrobić, aby Twój nowy dom był energooszczędny i ekonomiczny?
Poznaj rozwiązania przynoszące korzyść dla Twojego zdrowia i portfela.

Od blisko 20 lat realizujemy domy o podwyższonym standardzie energetycznym. Już na etapie projektowania wprowadzamy szereg rozwiązań, które wpłyną nie tylko na komfort użytkowania budynku, ale w dobie ciągłych podwyżek obniżą także koszty jego utrzymania. Oferowany przez nas standard to suma doświadczeń stosowanych przez nas nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań.

W naszej ofercie znajdziesz kilkanaście katalogowych projektów domów energooszczędnych.

Wykonujemy także adaptacje projektów gotowych. Chcesz zaproponować własną koncepcję domu? Nasi architekci stworzą dla ciebie projekt indywidualny.

 

Dom energooszczędny

Zamieszkaj w energooszczędnym domu:

  • Wykorzystamy maksymalnie potencjał Twojej działki
  • Zbudujemy dom z naturalnych, ekologicznych materiałów takich jak drewno i wełna mineralna
  • Dzięki odpowiedniej izolacji termicznej zwiększymy wydajność energetyczną budynku i zapewnimy niskie koszty jego utrzymania
  • Uzyskamy komfort cieplny i chłodzenie latem dzięki ekologicznej powietrznej pompie ciepła z ogrzewaniem podłogowym
  • Zastosujemy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, która dostarczy oczyszczone i świeże powietrze bez utraty ciepła
  • Wykorzystamy naturalny obieg słońca i duże przeszklenia do ogrzania budynku

Co decyduje o energooszczędności domu? Precyzyjny projekt kluczem do sukcesu.

Jeszcze kilka lat temu domy energooszczędne były interesującą alternatywą dla budownictwa tradycyjnego. Obecnie, stają się standardem lub wręcz koniecznością. Dom energooszczędny to budynek, który cechuje niższe niż w przypadku tradycyjnego budownictwa zapotrzebowanie na ciepło. O domu energooszczędnym możemy mówić wówczas, gdy jego zapotrzebowanie na energię do ogrzewania mieści się pomiędzy 15 a 40 kWh/m²rok.

Podczas projektowania budynku energooszczędnego koncentrujemy się na zastosowaniu optymalnej termoizolacji i odpowiednich rozwiązań instalacyjnych. Dzięki temu domy energooszczędne cechują się bardzo dużym komfortem użytkowania, zużywając przy tym niewiele energii. Aby ograniczyć straty ciepła przez przegrody, domy energooszczędne muszą mieć odpowiednio szczelną warstwę izolacyjną, której brakuje w budownictwie tradycyjnym. Konstrukcja zewnętrzna domu musi być bardzo szczelna i pozbawiona mostków termicznych.

 

  • Bryła budynku

Najlepiej, jeśli dom będzie miał prostą bryłę. Do największych strat ciepła dochodzi w narożnikach i załamaniach przegród, więc im będzie ich mniej tym lepiej. Dzięki prostej bryle nie tylko unikniemy strat ciepła, ale także zmniejszymy znacząco koszt inwestycji.

 

  • Ściany

Kluczowym elementem jest odpowiednia izolacja termiczna ścian, która ogranicza straty ciepła. Odpowiednio grubą i skuteczną warstwę izolacyjną zapewniają m.in.: wełna mineralna, wełna fasadowa czy włókna celulozowe.

 

  • Dach

Duże straty ciepła powoduje źle zaizolowany dach, dlatego należy zwrócić uwagę na izolację tego elementu.

 

  • Płyta fundamentowa

Jest dedykowanym rozwiązaniem dla domu energooszczędnego. Umożliwia otulenie fundamentu izolacją cieplną z każdej ze stron.

 

  • Okna

Dobre parametry izolacyjne okien są jednym z warunków  w standardzie energooszczędnym. Okna to element domu, który musi chronić przez zimnem ale jednocześnie pozyskać ciepło z energii słonecznej. Warto stosować okna nieotwierane i duże przeszklenia od południa.

 

  • Drzwi

Odpowiedniej jakości i bardzo szczelne o możliwie najniższym współczynniku przenikania ciepła.

 

  • Usytuowanie względem stron świata

Optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie przeszkleń od strony południowej, a wejścia i rzadko używanych pomieszczeń od strony północnej. W ten sposób przez większą część roku możemy czerpać darmową energię ze słońca. Kluczową sprawę stanowi tutaj usytuowanie działki.

 

  • Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ogranicza straty ciepła. W kontrolowany sposób wymienia zawsze odpowiednią ilość powietrza w budynku oraz dodatkowo odzyskuje z niej energię cieplną. W nowo powstających budynkach niskoenergetycznych jest to jedyny słuszny system wentylacji.

 

  • Zacienienie

Domy w standardzie energooszczędnym powinny posiadać elementy przesłaniające okna od stron najbardziej nasłonecznionych typu rolety czy żaluzje zewnętrzne. Dobrym rozwiązaniem są też zadaszenia tarasu czy posadzenie drzew liściastych, które latem zagwarantują cień, natomiast zimą zrzucą liście, co pozwoli promieniom słonecznym dostać się do wnętrza budynku.

 

  • Ograniczona powierzchnia

Powierzchnia użytkowa domów energooszczędnych nie powinna być duża. Im większa liczba pokoi i innych pomieszczeń, tym więcej potrzebujemy energii na ogrzanie budynku, dlatego staramy się projektować funkcjonalne i kompaktowe wnętrza.

Domy energooszczędne- budownictwo przyszłości

Ostatnie lata okazały się przełomowe dla branży budowlanej. Zasoby na Ziemi maleją, branża budowlana będzie więc iść w stronę zero emisyjności, odnawialnych źródeł energii ale także materiałów przyjaznych środowisku. Należy także pamiętać, że zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej zapotrzebowanie na energie nowych budynków zostało znacząco zmniejszone. W praktyce oznacza to, że każdy nowy dom musi być energooszczędny.

Filozofia naszej firmy bardzo dobrze wpisuje się w ten nurt. Od kilku lat równolegle prowadzimy inwestycje budowy osiedla energooszczędnych domów zeroemisyjnych w Bartągu, pod Olsztynem. Cieszymy się, że byliśmy jednym z pionierów tych technologii w naszym regionie. Teraz z dumą możemy opierać się na latach doświadczeń w tej dziedzinie. Chcemy, aby zielone osiedla stały się standardem i jak widać na naszych oczach staję się to coraz bardziej możliwe. Wzrost świadomości naszych Inwestorów w zakresie wybierania rozwiązań energooszczędnych i ekologicznych to wspaniały trend.

 

Budowa domu energooszczędnego

 

Oferujemy kompleksową realizację budowy domu energooszczędnego od projektu, poprzez pomoc w uzyskaniu pozwolenia na budowę, aż do oddania domu w stanie deweloperskim.  Prace na placu budowy trwają zaledwie 3-4 miesiące!

 

  • Przemyślany projekt – doświadczeni projektanci stworzą optymalny i energooszczędny projekt domu.
  • Prefabrykacja produkcji – konstrukcja wytworzona w naszym parku maszynowym gwarantuje precyzje wykonania i szczelność izolacyjną.
  • Niepowtarzalna technologia – zastosujemy nowoczesne i sprawdzone materiały konstrukcyjne i izolacyjne.
  • Zdrowy mikroklimat – stworzymy przyjazny dla alergików i astmatyków mikroklimat dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów.
  • Jeden partner – jedna firma na budowie gwarantuje, że prace przebiegną sprawnie i bez przestojów.
  • Wspólny sukces – zgrany, stały zespół i lata wspólnej pracy przekładają się na ogromny zasób wiedzy i doświadczeń oraz wysoką jakość usług.

Domy energooszczędne modułowe- sposób na niskie rachunki w niepewnych czasach

Podwyżki cen gazu i prądu były jednym z głównych tematów minionego roku. Gwałtownie zmieniająca się sytuacja geopolityczny wpłynęła na wzrost cen paliw kopalnych i energii elektrycznej. Aby zapewnić niezależność energetyczną i uniknąć niekorzystnych zmian cen warto zainwestować w energooszczędny dom, który uniezależni nas od zewnętrznych dostawców prądu. Głównym czynnikiem wpływającym na energooszczędność domu jest jego termoizolacja, to właśnie dzięki niej w trakcie zimy ponosimy niskie wydatki związane z ogrzewaniem. Budując nasze domy energooszczędne modułowe, stosujemy materiały zapewniające maksymalną izolację cieplną. Tworząc konstrukcję zewnętrzną w naszych fabrykach, mamy pełną kontrolę nad całym procesem, co zapewnia najwyższą jakość każdego elementu. Dodatkowo podczas montażu prefabrykatów eliminuje się mostki termiczne, które odpowiadają za utratę ciepła.

Energooszczędne domy z drewna- ekologiczne i komfortowe rozwiązanie dla twojej rodziny

Decydując się na domy energooszczędne w technologii szkieletowej, nie tylko ograniczamy wydatki związane z utrzymaniem domu, ale również zwiększamy komfort mieszkania. Projektując nasze domy, przystosowujemy je do wykorzystania odnawialnych źródeł ciepła, co sprawia, że system grzewczy jest bezpieczniejszy i prosty w obsłudze. Eliminując tradycyjne źródła ciepła, dbamy również o środowisko, ograniczając emisje CO2 i szkodliwych zanieczyszczeń. Sam proces budowy jest nieporównanie szybszy, dzięki czemu domy szkieletowe z poddaszem użytkowym mogą powstawać nawet w ciągu trzech miesięcy. Dużą popularnością cieszą się domy energooszczędne parterowe, które dzięki małej kubaturze mają niskie zapotrzebowanie energetyczne. Wykonujemy domy energooszczędne różnej powierzchni, np.: 100-120 m2 i większe – 150 m2. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, starając się w pełni zaspokoić realne potrzeby naszych klientów.