KOMPLEKSOWA REALIZACJA EKOLOGICZNYCH DOMÓW SZKIELETOWYCH.
Co możesz zrobić, aby Twój nowy dom był ekologiczny?
Umów spotkanie w naszym certyfikowanym, pasywnym domu pokazowym i poznaj technologie przynoszące korzyść dla Twojego zdrowia i portfela.
Już na etapie projektowania wprowadzamy szereg rozwiązań, które wpłyną nie tylko na komfort użytkowania budynku, ale w dobie ciągłych podwyżek cen gazu, prądu czy paliwa obniżą także nasze koszty. Ekologiczne rozwiązania możemy wprowadzać zarówno na wszystkich etapach budowy i urządzania domu, jak i w późniejszym jego codziennym użytkowaniu.
Ekologiczne rozwiązania w Twoim domu
Budując dom zwracamy szczególną uwagę na koszty inwestycyjne. Często względy ekologiczne odchodzą na drugi plan. Ale już na etapie projektowania warto pomyśleć o rozwiązaniach, które wpłynął na bezpieczeństwo i komfort użytkowania domu, a przy tym nie będą szkodliwe dla środowiska i naszego zdrowia. Ekologiczne rozwiązania przełożą się także na niższe koszty użytkowania domu.
Czym jest ekologiczny dom?
Budownictwo ekologiczne opiera się na idei zrównoważonego rozwoju. Ekologiczny dom to budynek przyjazny środowisku począwszy od projektu, przez dobór i źródło materiałów, ale także odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni przydomowej i rozsądne jego użytkowaniu, nieingerujące w środowisko naturalne.
Nasze ekologiczne budynki realizujemy z naturalnych materiałów i surowców, takich jak drewno i wełna mineralna i gips. Nawiązujemy współpracę z lokalnymi wykonawcami i producentami dostępnymi w regionie, aby ograniczyć ślad węglowy. Dom ekologiczny pozbawiony jest źródeł emitujących szkodliwe substancje spalania do atmosfery. W naszych budynkach instalujemy ekologiczne pompy ciepła, które nie emitują do środowiska żadnych zanieczyszczeń. Stosujemy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. A budynek sytuujemy w taki sposób, aby wykorzystywać w pełni cały potencjał działki.
Ekologiczna filozofia budowania domów
- Naturalne surowce i materiały – nasze domy ekologiczne posiadają szkielet, dach i strop z certyfikowanego drewna C24, niewymagającego impregnacji środkami chemicznych.
- Naturalne surowce i materiały – nasze domy ekologiczne posiadają szkielet, dach i strop z certyfikowanego drewna C24, niewymagającego impregnacji środkami chemicznych.
- Izolacja termiczna – wykorzystujemy wełnę mineralną do odpowiedniej izolacji budynku dla podniesienia wydajności energetycznej budynku.
- Systemy wentylacji – stosujemy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, co umożliwia wymianę powietrza w systemie bez utraty ciepła.
- Energooszczędność- wprowadzamy szereg rozwiązań już na etapie projektowania, aby budynek zużywał minimalną ilość energii potrzebnej do ogrzania.
- Poszanowanie środowiska- projektujemy zachowując naturalne walory przyrody, uwzględniając roślinność i drzewostan.
- Naturalne światło- wykorzystujemy naturalny obieg słońca do ogrzania budynku.
- Zeroemisyjne źródła ogrzewania – stosujemy ekologiczne pompy ciepła, które nie generują zanieczyszczeń do atmosfery.
- Minimalizacja odpadów- krótki czas budowy i zastosowanie prefabrykatów minimalizuje generowanie odpadów na placu budowy.
Co jeszcze możesz zrobić, aby Twój dom był przyjazny środowisku ?
Ekomateriały
Stawiamy na naturalne i wysokiej jakości materiały, które zminimalizują koszty przyszłych napraw lub wymian. Stosowanie drewna certyfikowanego gwarantuje stabilność konstrukcji, bezpieczeństwo, oraz brak konieczności stosowania środków chemicznych czy impregnacji. Styropian zastąpiliśmy naturalnym materiałem jakim jest wełna mineralna.
Energooszczędność
Z ekologią idzie w parze energooszczędność. W trakcie budowy dbamy więc o odpowiednią izolację termiczną, aby zapobiec stratom ciepła. Natomiast duże przeszklenia usytuowane od nasłonecznionej strony pozwolą wykorzystać światło dzienne do ogrzania ekologicznego domu. Dzięki tym zabiegom zmniejszamy zużycie energii a to oznacza zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, emisji gazów czy zapotrzebowania na paliwa stałe.
Fotowoltaika
Odnawialne źródła energii sukcesywnie zwiększają swój udział w rynku elektroenergetycznym. Instalacja paneli oprócz korzyści proekologicznych, niesie także korzyści ekonomiczne. Fotowoltaika to inwestycja, która pozwala uniezależnić się od dostaw i cen prądu, a także obniżyć koszt utrzymania domu. Nasze ekologiczne budynki mają przygotowaną instalację do montażu paneli fotowoltaicznych.
Zielone dachy
Zielone dachy mają szereg zalet. Zaczynając od gromadzenia wody deszczowej, oczyszczania powietrza, poprzez obniżanie temperatury otoczenia i regulację temperatury wewnątrz budynku, a kończąc na nieoczywistych takich jak przedłużenie trwałości dachu czy utworzenie warstwy ognioodpornej. Do tego dodajmy wartości bezcenne w postaci zwiększenia bioróżnorodności oraz polepszenia samopoczucia, bo zieleń znacząco wpływa na redukcję stresu. W naszej ofercie znajdziesz wiaty samochodowe oraz budynki gospodarcze z takim ekologicznym rozwiązaniem na dachu.
Pompa ciepła
Nowoczesne systemy grzewcze stają się coraz bardziej popularne. Pompa ciepła pobiera darmową energię ze środowiska i przenosi ją przy użyciu prądu do naszego domu. Nie musimy składować opału, nie zanieczyszczamy środowiska, a wszystko to funkcjonuje z korzyścią dla naszego portfela. Obecnie w każdym realizowanym przez nas budynku znajdziesz powietrzną pompę ciepła.
Rekuperacja
Coraz bardziej cenionym rozwiązaniem stosowanym w domach ekologicznych jest wentylacja mechaniczna. Jest to system, który wymienia znajdujące się w domowych pomieszczeniach zużyte powietrze na powietrze świeże. Powietrze usuwane z pomieszczenia jednocześnie ogrzewa powietrze nawiewane, dzięki czemu odzyskujemy część ciepła, ale pozbywamy się zanieczyszczeń, alergenów i wilgoci. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy czyste powietrze i niższe rachunki za ogrzewanie.
Deszczówka
Zarządzanie wodą deszczową? To proste rozwiązanie zbierające wodę opadową do zbiornika pozwala na wykorzystanie jej do podlewania ogrodu zamiast wody bieżącej. Na rynku są także dostępne nowoczesne systemy, które po podłączeniu do instalacji wodno-kanalizacyjnej dostarczają oczyszczoną deszczówkę do toalety i pralki.
Kompostownik
W krajach UE kompostowanie jest popularną praktyką. Możemy w nim zgromadzić organiczne resztki po posiłkach i częściowo odpady z ogrodu, np. skoszoną trawę. Tworzenie kompostownika nie wymaga wielkiego nakładu pracy, a dzięki niemu zyskujemy materię organiczną, która użyźnia glebę i poprawia jej strukturę. To pełnowartościowy nawóz.
Segregacja odpadów i recykling
Ograniczając wytwarzanie odpadów i odpowiednio postępując z już powstałymi, mamy wpływ nie tylko na środowisko naturalne, ale także na zmniejszenie własnych wydatków za wywóz nieczystości. Segregując prawidłowo odpady przyczyniamy się także do ograniczenia nadmiernej eksploatacji surowców.
Przydomowe oczyszczalnie
Jeśli nasz dom znajduje się na terenie nieobjętym siecią kanalizacyjną możemy stworzyć własną, przydomową oczyszczalnię ścieków. To świetny, ekologiczny sposób na zastąpienie szamba. Oczyszczalnie rozkładają zanieczyszczenia, które nie stanowiąc już zagrożenia mogą być odprowadzone do gruntu.
Oświetlenie led
Rozwiązaniem pozwalającym zrobić wiele dobrego dla natury są oczywiście produkty oświetleniowe. Produkty o wysokim stopniu energooszczędności a zalicza się do nich większość opraw współpracujących z nowoczesnymi źródłami światła LED przynoszą korzyść w postaci niższego zużycia energii, niższych rachunków za prąd, ale także pozytywnego wpływu na środowisko bo często są wykonane z biodegradowalnych lub pochodzących z recyklingu materiałów.
Armatura oszczędzająca wodę
Odpowiednio dobrane baterie kuchenne i łazienkowe potrafią zredukować zużycie wody nawet o 50%. Konsumenci dbający o oszczędności w domowym budżecie coraz częściej sięgają po armaturę wyposażoną przez producentów w mechanizmy czyniące je ekonomicznymi i ekologicznymi. Dobra bateria powinna być jednokurkowa, wyposażona w perlator i dwustopniową głowicę. Najlepszym wyborem będą baterie bezdotykowe lub termostatyczne.
Domy ekologiczne- postaw na solidne i ekonomiczne rozwiązania
Mimo że ekologiczne domy z drewna kojarzą się głównie z ochroną środowiska i zmniejszeniem zanieczyszczeń to warto zwrócić uwagę na ekonomiczne aspekty takiego rozwiązania. Główną ideą, którą kierujemy się, tworząc ekologiczne domy z drewna, jest zwiększenie energooszczędności każdego domu. To właśnie zużycie energii pochodzącej z tradycyjnych źródeł odpowiada za rosnące zanieczyszczenie środowiska. Stosując rozwiązania ukierunkowane na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i zwiększając energooszczędność domu, staje się on również bardziej ekonomiczny. Uniezależnienie się od klasycznych źródeł energii cały dom jest znacznie tańszy w utrzymaniu, co przy rosnących cenach gazu i prądu staje się coraz bardziej istotne. Wykorzystując innowacyjne technologie, sprawiamy, że nasze eko domy pomagają chronić środowisko i zmniejszyć wydatki naszych klientów.
Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne dla twojego ekologicznego domu
Budując każdy ekologiczny dom, wykorzystujemy innowacyjne technologie, które pozwalają nam zachować najwyższą jakość przy niskim zanieczyszczeniu środowiska. Materiały wykorzystywane podczas budowy domów są pochodzenia naturalnego, a produkcja prefabrykatów w naszej fabryce ogranicza konieczność transportu do minimum. Jakość naszych domów potwierdza certyfikat Państwowego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Gdańsku, który uzyskał dom pasywny wykonany przez naszą firmę. Budując domy ekologiczne z drewna, pomagamy również lokalnym przedsiębiorca, którzy są dostawcami produktów wykorzystywanych do budowy domu. W naszych domach stawiamy na odnawialne źródła energii, przygotowując je już na etapie projektowania do instalacji pomp ciepła lub paneli fotowoltaicznych. Nasi klienci mogą liczyć na pełne wsparcie podczas całego procesu realizacji marzenia o ekologicznym domu. Każdy projekt traktujemy indywidualnie, dopasowując rozwiązania do realnych potrzeb i wymagań.