DOMY MODUŁOWE

Brawo domy pasywne realizuje domy modułowe od ponad 20 lat, korzystając z najnowszych technologii materiałowych i konstrukcyjnych. Sprefabrykowane w specjalistycznej fabryce moduły wpływają na szybki czas produkcji i błyskawiczny montaż. Wykorzystane do produkcji materiały najwyższej jakości sprawiają, że dom jest energooszczędny i ekologiczny. Bez względu na to jakiego domu modułowego szukasz dla siebie i swojej rodziny, jesteśmy przekonani, że wśród naszych katalogowych projektów znajdziesz rozwiązanie dla siebie. Chcesz zaproponować własną koncepcję domu? Nasi architekci stworzą dla ciebie projekt indywidualny.

Dom modułowy

Z czego zbudowane są domy modułowe?

Szkielet budynku modułowego powstaje z litego drewna, świerkowego lub sosnowego, które wcześniej jest osuszane, strugane i zabezpieczane przed wpływem czynników zewnętrznych: ognia, szkodników, pleśni. Ściany zewnętrzne to głównie płyty wielowarstwowe drewnopochodne (np. MFP) wzbogacone o warstwę izolacyjną z wełny mineralnej. Elementy ścian, stropów i dachów wykonuje się za pomocą specjalistycznych maszyn i narzędzi, dzięki którym uzyskujemy milimetrową dokładność.

W fabryce przygotowujemy poszczególne elementy konstrukcyjne, aby na miejscu budowy dzięki rysunkom i oznaczeniom można je było szybko i bezbłędnie zmontować, mając pewność, że konstrukcja będzie precyzyjna, solidna i wytrzyma próbę czasu. Proces wytworzenia wszystkich części niezbędnych do budowy domu zajmuje jedynie 3 dni! Następnie zostają one przetransportowane na miejsce budowy, gdzie kolejnym etapem jest montaż wszystkich prefabrykatów. Proces prefabrykacji modułów w fabryce umożliwia prowadzenia budowy niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych.

Gotowe domy modułowe to bez wątpienia najkrótsza droga do posiadania własnego domu. Prace na placu budowy trwają zazwyczaj 3-4 miesiące!

 

Budowa domu modułowego

Co wyróżnia nasze domy modułowe?

  • Kompleksowa usługa – Oferujemy kompleksową realizację budowy od projektu domu modułowego, poprzez pomoc w uzyskaniu pozwolenia na budowę, aż do oddania budynku w stanie deweloperskim.
  • Energooszczędne rozwiązania – Wprowadzamy szereg rozwiązań już na etapie projektowania, aby budynek zużywał minimalną ilość energii potrzebnej do ogrzania.
  • Ekologiczne materiały – Nasze domy modułowe posiadają szkielet, dach i strop z certyfikowanego drewna C24, a zamiast styropianu wykorzystujemy wełnę mineralną.
  • Nowoczesne technologie – Zeroemisyjne pompy ciepła oraz odzysk ciepła dzięki wentylacji mechanicznej z rekuperatorem to standardowe rozwiązania w naszych budynkach modułowych.
  • Wysoka jakość – Ściśle kontrolowany proces tworzenia modułów w fabryce pozwala na utrzymanie wysokiej jakości wykonania konstrukcji oraz ścisłej kontroli procesu produkcyjnego.

Dlaczego coraz więcej Polaków decyduje się na domy modułowe całoroczne?

Budowa domu od zawsze kojarzyła się z dużym nakładem pracy i niekończącymi się formalnościami. Wybierając domy modułowe pod klucz, mamy możliwość ograniczenia wszystkich czynności związanych z budową domu do absolutnego minimum. Zlecenie wybudowania domu modułowego to niewątpliwa wygoda, ale również gwarancja profesjonalnie wykonanej usługi. Wszystkie prefabrykaty powstają bezpośrednio w naszej fabryce, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad produkcją każdego elementu. Nasi inżynierowie czuwają nad całym procesem zarówno w fabryce, jak i na placu budowy. Jakość wykonania, szybki czas realizacji i brak zbędnych formalności to tylko niektóre z powodów, dzięki którym domy modułowe całoroczne pod klucz cieszą się stale rosnącą popularnością.

Domy modułowe bez pozwolenia- wymarzony dom bez zbędnych formalności

Główną przeszkodą, która stoi na drodze do wymarzonego domu, są najczęściej niekończące się formalności związane z koniecznością uzyskania pozwolenia na budowę. Domy modułowe do 70 m2 to świetne rozwiązanie dla osób chcących zamieszkać szybko we własnym domu. Budując dom modułowy z antresolą, nie musimy czekać na pozwolenie lub decyzje o zagospodarowaniu terenu. Dodatkowym atutem jest niski koszt budowy domu modułowego do 70 m2 i jego dalszej eksploatacji. Wszystkie domy wykonywane przez naszą firmę budowane są z materiałów gwarantujących energooszczędność, a mała kubatura budynku sprawia, że wysokie rachunki za ogrzewanie odchodzą w niepamięć. Na budowę domu modułowego do 70 m2 decyduje się spore grono młodych Polaków, dla których koszty budowy większego domu są zdecydowanie za wysokie. Aby zostać właścicielem swojego własnego domu modułowego z drewna, wystarczy tylko posiadać działkę, na której możliwe jest rozpoczęcie budowy. Naturalnie cały dom jest gotowy do całorocznego zamieszkania, a niskie koszty budowy powodują, że jest to realna alternatywa dla mieszkania w bloku.