grupabrawo 11.05.2018

25 lat czekałem…

25 lat czekałem, by wejść w posiadanie najciekawszej lokalizacji pod Olsztynem pod budowę kompleksu domów energooszczędnych i pasywnych.

Dziś będąc właścicielem tych gruntów, chcę stworzyć osiedle domów jednorodzinnych, wyraźnie odbiegających standardem od tego, co buduje się wokół. Razem z moim zespołem chcę stworzyć społeczność ludzi nastawionych pozytywnie do środowiska naturalnego. Naszym celem jest, żeby osiedle i jego mieszkańcy żyli w symbiozie z naturą bez zanieczyszczonego powietrza. Dlatego też pragniemy zbudować osiedle oparte na koncepcji budynków samowystarczalnych, czyli takich, które nie korzystają z konwencjonalnych źródeł energii. Chcemy, aby każdy dom posiadał kolektory słoneczne, rekuperację i pompę ciepła. Chcemy być przede wszystkim Eko.

Naszym niewątpliwym atutem jest bliskość miasta, jeziora i lasu. Był to główny czynnik, który skłonił nas do „walki” o zakup tej ziemi. Przecież każdy z nas marzy o takim miejscu. Każdy z nas potrzebuje, żeby we własnym domu po pracy móc odpocząć, posiedzieć na tarasie wsłuchując się w śpiew ptaków i szum liści. Na naszym osiedlu niewątpliwie każdy znajdzie ciszę i spokój, bez hałasu miasta.

Z.R.