grupabrawo 06.12.2019

Będą kolejne bliźniaki na Osiedlu Orzechowa!

W tym roku zakończyliśmy pierwszy etap Osiedla Orzechowa, w ramach którego powstały trzy energooszczędne bliźniaki nad jeziorem Bartąg . Dalsze plany na osiedle przewidywały budowę kompleksu zeroemisyjnych  domów wolnostojących. Jednak jak się później okazało – musieliśmy nieco zmienić nasze założenia.

Po wybudowaniu bliźniaków dostawaliśmy mnóstwo telefonów, maili oraz wiadomości na naszych mediach społecznościowych. Dotyczyły one… budowy kolejnych tego typu domów. Wasze zapytania i prośby o zrealizowanie kolejnych domów w zabudowie bliźniaczej nie dawały nam spokoju. Z jednej strony cieszyliśmy się, że nasze bliźniaki spodobały Wam się na tyle, że  kolejne osoby są zainteresowane zamieszkaniem w takich domach.  Z drugiej – dokładaliśmy wszelkich starań, żeby architektura na Osiedlu Orzechowa była spójna. W planach mieliśmy przecież budynki wolnostojące, wkomponowanie  kolejnych domów w zabudowie bliźniaczej na osiedlu musiałoby zostać dobrze przemyślane.

Nasi projektanci przeanalizowali przyszłą zabudowę osiedla. Na umiejscowienie kolejnych bliźniaków wydawały się idealne działki  9, 10 oraz 11. W tym szeregu działek miały powstać domy z użytkowym poddaszem, projekty bliźniaków wpisywałyby się w te założenia. Dodatkowo nowe budynki byłyby odseparowane od pozostałej części osiedla drogą wewnętrzną i ulicą Orzechową. Decyzja zapadła.

Po wstępnym umiejscowieniu budynków przyszedł czas na ustalenie szczegółów dotyczących projektu. Nowe bliźniaki  postanowiliśmy nieco udoskonalić. Zmianie uległa przede wszystkim strona frontowa domów. Dzięki temu lokale zyskają nieco na powierzchni, będą lepiej doświetlone i jeszcze bardziej komfortowe. Obecnie pracujemy nad zagospodarowaniem otoczenia domów. Szczegóły niebawem!

 

1. Bliźniak z pierwszego etapu Osiedla Orzechowa.                   2. Nowa, udoskonalona wersja domu.