grupabrawo 03.04.2020

Czas to pieniądz

Kiedy wielu z nas musiało pozostać w domu, nasza aktywność zawodowa została znacznie ograniczona. Mamy dużo wolnego czasu.

Często wykorzystujemy go bezmyślnie na „pierdoły”. Mamy problem z jego produktywnym zagospodarowaniem.

Jednak każdy przedsiębiorca jest zmuszony codziennie do poszukiwania najlepszych rozwiązań dla siebie i swoich klientów. Jest w tym zahartowany.

Ale jeśli ktoś nie jest przedsiębiorcą, czy jest wolny od problemów? Zapewne nie- ma ich tylko zdecydowanie mniej.

Obecna sytuacja to czas, który powinniśmy wykorzystać na efektywne myślenie.

Tony Robins- psycholog biznesu- powtarzał: „Twoje życie to Twój biznes. Twój biznes to Twoje życie”. Wydaje nam się, że biznes jest zarezerwowany tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Nie do końca. Jest nim również nasze życie i sposób, w jaki sobie z nim radzimy.

W dobie kryzysu wiele osób traci pracę, firmy bankrutują. Jednak w języku chińskim na słowo „kryzys” składają się dwa znaki- jeden z nich oznacza niebezpieczeństwo, zaś drugi szansę, początek nowej drogi. Wykorzystajmy ten czas efektywnie, usprawnijmy wszystko co nie działa. Skupmy się na rozwijaniu nowych umiejętności. Zastanówmy się, co możemy zrobić lepiej, niż robiliśmy do tej pory. To próba naszych charakterów.

Kilka lat temu uczestniczyłem w indiańskiej ceremonii zwanej „namiotem potów”. Polegała ona na wielogodzinnym przebywaniu w ciemnym namiocie w ekstremalnie wysokiej temperaturze i wilgotności powietrza. Nasze ciała gotowały się od środka. Była to próba naszej wytrzymałości i charakteru. Z każdą chwilą pobytu wewnątrz namiotu stawaliśmy się silniejsi. Powtarzałem sobie w chwilach słabości: „Wytrzymaj jeszcze trochę, jeszcze chwilę. Dasz radę”. To dodawało mi energii, by pozostać do końca ceremonii.

Dziś takiej wewnętrznej energii bardzo potrzeba nam i naszym najbliższym.

Wykorzystajmy ten czas na kreowanie nowej rzeczywistości po kryzysie według zasady „CZAS TO PIENIĄDZ”.

Zamieńmy czas na pieniądze.

Z.R.