grupabrawo 02.03.2022

Dlaczego warto zdecydować się na dom prefabrykowany?

Wybór technologii to jedna z najważniejszych decyzji przy budowie domu. Ostatnie kilka lat pokazało, że coraz więcej Inwestorów nie boi się korzystać z technologii prefabrykacji i mamy większość świadomość na ten temat.

Dlaczego warto zdecydować się na dom prefabrykowany? Poznajmy zalety takiego systemu budowy.


Oszczędność czasu

Krótki czas budowy to zdecydowanie atut tego rodzaju technologii. Drewniane elementy konstrukcyjne są przygotowywane wcześniej w fabryce i dostarczane na plac budowy. Komponenty powstają w zamkniętej hali niezależnie od warunków pogodowych. Materiał jest zamawiany wcześniej, więc nie ma możliwości, żeby zabrakło go w trakcie budowy. Dzięki temu w trakcie realizacji nie pojawiają się żadne przestoje. Montaż gotowych elementów może się odbyć nawet zimą. Doprowadzenie budynku do stanu surowego zamkniętego zajmuje kilka tygodni.

Oszczędność czasu wynika także z kompleksowości tego rodzaju usług na rynku. Firmy zajmujące się realizacją domów prefabrykowanych bazują na współpracy ze stałymi podwykonawcami i oferują doprowadzenie budowy do stanu deweloperskiego lub pod klucz. Przy budowie systemem gospodarczym dopięcie terminów ekip zajmujących się instalacjami, dachem czy wykończeniem zajmuje dużo czasu.


Jakość materiałów

Produkcja w wyspecjalizowanej fabryce pozwala na utrzymanie wysokiej jakości wykonania konstrukcji oraz ścisłej kontroli procesu produkcyjnego. Sam szkielet wykonany jest z suszonego, struganego i impregnowanego drewna, które zapewnia wytrzymałość i stabilność konstrukcji. Materiały nie są magazynowane na placu budowy, gdzie mogłoby być narażone na niesprzyjające warunki pogodowe.


Niskie koszty utrzymania

Energooszczędność jest jedną z cech przypisanych domom w szkielecie drewnianym. Możliwość precyzyjnego wykonania poszczególnych elementów w fabryce oraz równie dokładnego ich połączenia na placu budowy sprawiają, że takie domy są bardzo szczelne, a z tego wynikają niskie koszty eksploatacji. Niezależnie od wybranego sposobu ogrzewania standardowo potrzebują niezwykle mało energii do ogrzania. Niskie koszty utrzymania domu prefabrykowanego to efekt braku mostków termicznych i błędów konstrukcyjnych.


Spokój Inwestora

Podczas budowy domu systemem tradycyjnym większość pracy spoczywa na barkach Inwestora. Odpowiada on za zorganizowanie dokumentacji, zakup materiałów, znalezienie podwykonawców, koordynację i nadzór wszystkich zadań na placu budowy. Podczas realizacji domu prefabrykowanego Inwestor nie musi być zaangażowany w budowę, nie marnuje swojego czasu, energii. Od początku zna koszt budowy, który nie wzrasta w czasie jej trwania, co może wywołać niepotrzebny stres lub znacznie wydłużyć możliwość przeprowadzki do nowego domu.


Zdrowy mikroklimat

Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, jakim jest drewno w domu prefabrykowanym panuje zdrowy mikroklimat, przychylny dla astmatyków i alergików.


Czystość i bezpieczeństwo na placu budowy

Budowa nie generuje odpadów na działce. Materiały i sprzęt nie są narażone na kradzież i zniszczenie, bo montaż odbywa się bezpośrednio po dostarczeniu na plac budowy.


Na rynku budowlanym obserwujemy od dłuższego czasu tendencje do redukowania zakresu prac na placu budowy. Działalność naszej firmy doskonale wpisuje się w te trendy. Korzystamy z nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań podpartych latami doświadczeń w tej dziedzinie.

Jakiej decyzji w sprawie technologii budowy nie podejmiesz-najważniejszy jest wybór specjalistów w swojej dziedzinie. Jeżeli wciąż nie czujesz się przekonany do budowy domu w technologii prefabrykowanej zapraszamy do odwiedzenia naszego domu pokazowego w Stawigudzie i spotkania z przedstawicielem naszej firmy.