grupabrawo 27.12.2019

Podsumowanie 2019 roku

Jaki był miniony rok dla Grupy Brawo? Wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy ciężko było przewidzieć. To był dla nas trudny czas. Zdobyliśmy jednak wiele cennych doświadczeń na polu zawodowym, które będą procentować w przyszłości. Przede wszystkim zrealizowaliśmy nasze plany na rok 2019 związane z budową Osiedla Orzechowa i już przygotowujemy się do kontynuowania prac w zakresie budowy kolejnych domów, w tym bliźniaków i domów czterolokalowych.

Co nas czeka w 2020 r.? Tego nie wiemy. Czy będą to czasy stabilizacji i rozwoju ? Wiele zależy od rządzących i postawy społeczeństwa. My, jako firma, chcemy cały czas iść na przód.

Oto krótkie streszczenie najważniejszych wydarzeń minionego roku:

 

1. Spotkanie z budownictwem energooszczędnym i pasywnym

Początek roku był czasem przygotowań do drugiej edycji „Spotkania z budownictwem energooszczędnym i pasywnym”. W wydarzeniu uczestniczyło prawie 100 osób! Event edukacyjny poprowadzili Jacek i Zdzisław. Wraz z partnerami- Grodno i Saint Gobain wyjaśniali zasady funkcjonowania domów o niskim zapotrzebowaniu na energię oraz systemów, w które można je wyposażyć.

 

2. Budowa domów dla naszych Inwestorów

W tym roku zakończyliśmy prace nad realizacją domów parterowych na działkach prywatnych Inwestorów w Gutkowie, Bielkówku, Sząbruku oraz Nikielkowie.

 

 

3. Wyjazd do Niemiec- parki domów pokazowych w Kolonii i Frankfurcie

W marcu odwiedziliśmy parki domów pokazowych w Niemczech. Była to dla nas okazja do zainspirowania się rozwiązaniami wykorzystywanymi przez naszych zachodnich sąsiadów.

 

 

4. Zamknięcie I etapu Osiedla Orzechowa-  kolejne dwa bliźniaki

W połowie roku zakończyliśmy również budowę pozostałych bliźniaków na Osiedlu Orzechowa, jednocześnie zamykając pierwszy etap inwestycji.

 

5. Pierwsze domy wolnostojące- II etap Osiedla Orzechowa!

W sierpniu ruszyliśmy z budową drugiego etapu Osiedla Orzechowa. Do grudnia udało nam się zrealizować aż sześć domów! Na Osiedlu pojawiły się cztery budynki parterowe oraz dwa z użytkowym poddaszem.

 

 

 

 

6. Prace nad nowymi bliźniakami

Ze względu na duże zainteresowanie lokalami w bliźniakach pierwszego etapu Osiedla, podjęliśmy decyzję o budowie kolejnych domów dwulokalowych w nieco udoskonalonej wersji. Domy powstaną w 2020 r.

 

 

A jak Wam minął 2019 rok?