grupabrawo 03.07.2017

Recepta na sukces firmy rodzinnej? Zrozumienie i tolerancja…

Prowadzenie firmy to spora odpowiedzialność. Prowadzenie firmy rodzinnej zwiększa tą odpowiedzialność jeszcze bardziej. Ponad 90% z nich nie wytrzymuje próby czasu. Dlaczego? Powód jest prosty. Problemy pojawiające się w pracy bardzo szybko przenoszą się do życia prywatnego, co zawsze odbija się na najbliższych. Jak udaje się to w moim przypadku?

Receptą na sukces jest wyjątkowe zrozumienie i duża doza tolerancji. Siła nowoczesnej firmy w dzisiejszych czasach tkwi w umiejętnym przedstawianiu własnego zdania i umiejętności wypracowania wspólnej strategii w realizacji celów.

Z moim synem Jackiem ze względów pokoleniowych, mamy różne zdanie na temat poszczególnych rozwiązań stosowanych w naszej firmie. Wtedy prowadzimy burzliwą dyskusję nie tylko ze sobą, ale również w szerszym gronie – wraz z naszymi współpracownikami. Pomaga nam to spojrzeć na problemy z innej niż nasza perspektywy i wypracować odpowiednie, a co ważniejsze skuteczne działania.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt, którego nie mogłem pominąć. W pracy nie traktujemy się z Jackiem jak ojciec z synem, lecz jak starzy kumple. ;)

Z.R.